آهن پرایس

آهن پرایس

فروش آهن آلات ساختمانی

فعال سازی بورس سنگ آهن در کشور

 به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، عملکرد مطلوب بورس سنگ آهن در اینده، باعث افت بسیار واسطه گری در زمینه خرید و فروش سنگ آهن خواهد شد.

عده بسیاری از تولید کنندگان سنگ آهن داخل کشور از برخی شرایط از جمله تعویق وصول بدهی هایشان از سوی کارخانه های فولاد گلایه دارند. از این رو انجمن سنگ آهن کشور و مسئولان معدنی مربوطه در این زمینه، اقدام به فعال سازی بورس سنگ آهن در کشور کرده اند که بدین وسیله بتوانند برخی از مشکلات موجود در بخش سنگ آهن را حل کرده و دست واسطه ها را از این بازار پر سود کوتاه کنند.

یکی دیگر از مشکلاتی که در حوزه سنگ آهن وجود دارد، تعرفه گذاری بر روی این محصول می باشد. تعرفه گذاری بر روی سنگ آهن، نه تنها بخش تولید، بلکه با ارسال علامت‌های منفی، سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد. مسئله ای که درباره وضع تعرفه صادراتی برای سنگ‌آهن از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح می‌شود، تامین مواد اولیه داخل کشور می باشد. زیرا طبق این نظریه که با وجود ایجاد ظرفیت‌های داخلی برای فرآوری سنگ‌آهن و راه‌اندازی واحدهای جدید که ظرفیت تولید کنسانتره را به ۱۹ میلیون تن و گندله را به ۵/ ۱۷میلیون تن می رساند، دیگر صادرات سنگ آهن نیاز نمی باشد.

هادی گلزار عضو انجمن سنگ‌آهن ایران در این باره می گوید: بازار های کل دنیا از دلالان پاک شده است اما در کشور ما این قشر بیشتر به سوی بخش های دولتی نفوذ کرده اند؛ چرا که در بخش های دولتی هم پول بیشتری وجود دارد و هم از این طریق می توانند منابع مورد نیاز شرکت های دولتی را تامین کنند. وی در ادامه افزود: روندی مطلوب بازار سنگ آهن ایران و ورود این بازار در بورس، باعث بهتر شدن فعالیت های اقتصادی این بازار معدنی شده وهمین امر در آینده نه چندان دور موجب کوتاه شدن دست دلالان از این بازار خواهد شد. هادی گلزار گفت: در گذشته نقش دلالان بسیار پر رنگ تر از شرایط فعلی بوده است، چرا که می توانستند با سرمایه بالا و ریسک پایین به راحتی بازار را در دستانشان گیرند.

عضو انجمن سنگ‌آهن ایران در اخر خاطر نشان کرد: در حالت کلی، دلالان به معادن ضعیف تر حمله می کردند و معادنی که بدهکارن بسیاری داشتند را خریداری می کردند.  در این راستا،انجمن سنگ آهن ایران در مسیر حل این مشکل و کوتاه کردن دست دلالان از معادن کوچک، گروه حمایت از معادن کوچک را تشکیل داد. این انجمن وظفیه دارد کارخانه های بزرگ را با معادن کوچکی اشنایی داده تا هم از این طریق معادن کوچک بتوانند محصولات خود را بدون واسطه به این کارخانه‌ها بفروشند و هم از طرف دیگر کارخانه‌های بزرگ با مشکل تامین مواد اولیه مواجه نشوند.

آهن پرایس سامانه ای برای اطلاع رسانی و فروش انلاین اهن الات ساختمانی و صنعتی می باشد. برای اطلاع از آخرین قیمت اهن الات اعم از قیمت تیراهن، قیمت میلگرد اجدار، قیمت قوطی پروفیل، قیمت نبشی، قیمت ناودانی، قیمت ورق،قیمت لوله و همچنین اخبار بازار اهن میتوانید وبسایت ما را بررسی کنید و در صورت نیاز به خرید اهن با کارشناسان ما در ارتباط باشید. در آهن پرایس تضمین و اطمینان از کیفیت محصول در هنگام خرید را متعهد می شویم.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

برچسب ها : ,
موضوع : | بازدید : 4
+ نوشته شده در  يکشنبه 13 اسفند 1396ساعت 15:29  توسط آهن پرایس 

قیمت میلگرد ها افزایش یافت

 به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، قیمت میلگرد ها روز گذشته در برخی کارخانه ها افزایش یافت. با توجه به بررسی ها صورت گرفته بر رویقیمت روز اهن آلات، به این مهم دست یافتیم که قیمت روز میلگرد ها در برخی کارخانه ها با افزایش مواجه شده است. اگرچه در این بین کارخانه هایی هم وجود داشتند که قیمت هایشان را ثابت اعلام نموده و یا در برخی کارخانه ها شاهد کاهش قیمت ها بوده ایم.

کارخانه میلگرد آناهیتا روز گذشته قیمت های خود را 10 تومان افزایش داد. این کارخانه پس از افزایش قیمت هایش، میلگرد سایز 14 را با قیمت 2510 تومان به فروش رساند.

کارخانه میلگرد اریا ذوب در روز گذشته روند صعودی را تجربه نمود. این کارخانه هم همانند کارخانه آناهیتا، پس از 10 تومان افزایش قیمت اقدام به فروش میلگرد هایش کرد. قیمت میلگرد آریا ذوب روز گذشته 2400 تومان اعلام شد.

در سمتی دیگر شاهد ثبات قیمت میلگرد ها نیز بوده ایم. کارخانه میلگرد ابهر روز گذشته را بدون نوسان گذراند. قیمت میلگرد ابهر در روز گذشته ثابت اعلام شد و این کارخانه با قیمت 2400 تومان اقدام به معامله کرد.

همچنین در شرایطی که شاهد افزایش و ثبات قیمت ها در بازار اهن آلات بودیم، با بررسی های بیشتر به این مهم دست یافتیم که کارخانه نیشابور 20 تومان قیمت هایش را کاهش داده است. این کارخانه که از اول هفته جاری در حال افزایش قیمت هایش بود، روز گذشته قیمت هایش را با کاهش اعلام کرد.

اهن پرایس مرجعی معتبر برای اطلاع رسانی قیمت روز اهن الات می باشد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرامی این مجموعه از قیمت روز میلگرد ها، قیمت نبشی، قیمت تیرآهن،قیمت ناودانی، قیمت لوله و قیمت انواع ورق مطلع شده و یا با شماره گیری 54103-021 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

برچسب ها : ,
موضوع : | بازدید : 4
+ نوشته شده در  چهارشنبه 9 اسفند 1396ساعت 14:55  توسط آهن پرایس 

صنعت فولاد، صنعتی اشتغال زا برای کشور

 به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار فولاد، صنعت فولاد شامل صنایع بالادستی و پایین دستی می باشد. از صنایع بالا دست این صنعت مادر می توان استخراج و بهره‌برداری معادن و تبدیل سنگ‌آهن به کنسانتره، گندله و آهن‌اسفنجی اشاره نمود. صنایع پایین دست نیز شامل بخش‌هایی مانند آهن‌آلات ساختمانی، لوله و پروفیل، خودروسازی، انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی و... است که هر کدام به نوبه خود می تواند زمینه ساز اشتغال در کشور باشد. میزان اشتغال زایی صنایع پایین دستی از صنایع بالا دستی بیشتر است.

قدرت اشتغالزایی در صنعت فولاد

 صنعت فولاد، صنعتی مادر است که به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم در ایجاد شغل نقش بسیار زیادی دارد. منظور از تاثیر مستقیم، مشاغلی هستند که در کارخانه های فولاد ایجاد می شود و منظور از مشاغل غیر مستقیم، آن دسته از مشاغلی است که برای تامین مواد اولیه کارخانه و تسهیل خرید و فروش محصولات کارخانه و... ایجاد می شوند.

مسعود محمد، کارشناسان صنعت فولاد درباره ظرفیت اشتغالزایی صنعت فولاد، اظهار داشت: در صنعت فولاد برای اشتغال زایی استاندارد خاصی  وجود دارد. به این صورت که به ازای هر هزار تن تولید فولاد در کارخانه، بای یک نفر ایجاد شغل می شود. بدین معنی که یک واحد تولیدی که 500 هزار تن تولیدات دارد، برای 500 نفر  ایجاد شغل می کند.

اگر چه در برخی از واحد های تولیدی کشور که دارای ظرفیت تولید بالایی هستند نیز استثناء وجود دارد و بیش از حد استاندارد ایجاد شغل می کنند. هرچند این میزان اشتغال زایی برای واحد های فولادی مطلوب نمی باشد چرا که منجر به هزینه های اضافی برای آن واحد تولید کننده می شود. به همین دلیل واحد هایی که قصد دارند هزینه هایشان از نظر اقتصادی بصرفه باشد، باید از بکار گیری نیروی اضافی خود داری کنند.

 مسعود محمد در ادامه با اشاره به میزان اشتغال زایی غیر مستقیم  در واحد های فولادی، عنوان کرد: در هر واحد فولادی به ازای هر نفر که به طور مستقیم اشتغال زایی می شود، برای 15 نفر اشتغال زایی غیر مستقیم صورت می گیرد.

محمد در ادامه با اشاره به میزان اشتغالزایی غیرمستقیم در واحدهای فولادی، عنوان کرد: در واحدهای فولادی به ازای هر نفر که به‌طور مستقیم اشتغالزایی می‌شود برای ۱۵ نفر اشتغالزایی غیرمستقیم داریم. بعضی از شرکت ‌های تامین‌کننده و بعضی از شرکت های خدماتی و همچنین برخی شرکت‌ها نیز که خریدار محصول هستند مشاغل غیرمستقیم واحدهای فولادی به شمار می‌روند. از این‌رو، به‌طور میانگین یک کارخانه فولاد ۱۵ برابر کارکنان خود قدرت اشتغالزایی غیرمستقیم دارد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

برچسب ها : ,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  چهارشنبه 9 اسفند 1396ساعت 14:51  توسط آهن پرایس 

بازار آهن الات هفته اول اسفند را چگونه گذراند؟

 به گزارش آهن پرایس در تحلیل بازار آهن، در هفته گذشته قیمت شمش روند ارامی را طی کرد. قیمت شمش سایز 150 میلیمتر، در روز شنبه 22100 ریال و سایز 125 میلیمتر آن با قیمت 22000 ریال خرید و فروش شد. اما روز چهار شنبه قیمت ها کاهش ناگهانی پیدا کرد بطوری که فروشندگان عقب نشینی کرده و اقدام به اعلام قیمت نکردند. این کاهش قیمت پس از فروش اسلب در بورس رخ داد. روز چهارشنبه قیمت شمش سایز 150 میلیمتر بطور میانگین 21900 و سایز 125 میلیمتر 21700 ریال اعلام شد. پس از این اتفاق، نگرانی ها برای میلگرد افزایش یافت. چراکهبازار مقاطع در رکود بسر می برد و تقاضای واقعی در آن وجود نداشت، اما این وضعیت نا پایدار بود. قیمت شمش تا رسیدن به بازار جهانی حداقل 2000 ریال فاصله دارد و باید این فاصله را پر کند.

با محدود شدن آهن اسفنجی طی هفته گذشته، بسیاری از کارخانه های تولید کننده شمش که ظرفیت تولید زیر 500 هزار تن دارند، متوقف شدند. به همین دلیل عرضه شمش به شدت محدود شد و این محدودیت همچنان پا بر جاست. کارخانه های بزرگی همچون فولاد مبارکه و چادرملو بیشتر مصرف آهن اسفنجی را دارند و همین امر موجب می شود تا ظرفیتی برای کارخانه های کوچک تر باقی نماند. این موضوع برای گندله هم وجود دارد. میزان عرضه گندله در دوماه پایانی سال با کمبود مواجه است. معضل حمل و نقل هم که همیشه وجود داشته و در این شرایط بیشتر شده است.

توقف تولید شمش توسط تولیدکننده های کوچک

این موضوعات در آینده بر روی اهن اسفنجی نیز تاثیر گذار خواهد بود و موجب افزایش قیمت اهن اسفنجی خواهد شد. طی ماه های آینده این روند از ریشه شدید تر خواهد شد. شمش 2200 تومانی امروز بر مبنای آهن اسفنجی 1000 تومانی تولید شده است. با افزایش قیمت شمش و بالا رفتن قیمت آهن اسفنجی به 1100 تا 1150 تومان دوباره شمش باید هر کیلو حداقل 100 تومان بالا برود تا همین حاشیه سود برای تولیدکننده شمش تکرار شود. این مشکلات تنها در دو صورت حل خواهد شد. راه اول توقف صادرات می باشد و راه حل دوم توقف تولید شمش توسط تولید کننده های کوچک می باشد. چراکه باعث افزایش عرضه آهن اسفنجی به واحد های فعال می شود.

راه حل اول تقریبا طی سه ماه اینده غیر قابل اجراست چراکه قیمت سنگ آهن بر پایه 75 دلار به بالا می باشد و تقاضای چین نیز همچنان ادامه دارد. توقف صادرات چین به امریکا هم بر روی صادرات ما اثر گذار نخواهد بود زیرا ما تفاوت قیمت را با نرخ ارز تا پایان سال آینده جبران شده می بینیم.

اما راه دوم در صورتی قابل اجرا می باشد که حجم شمش خارج شده از تولید بسیار بیشتر از افزایش صادرات باشد. چنانچه بر فرض در طول یکسال یک میلیون تن از ظرفیت تولید شمش صادر نگردد آن وقت باید به ثبات قیمت آهن اسفنجی امیدوار بود.

در هر حال تا پایان فروردین ماه با افزایش میزان صادرات، قیمت ها صعودی خواهد بود باید فاصله قیمت شمش در بازار داخلی  با بازار جهانی پر شود بنابراین راهی جز بالا رفتن قیمت شمش در بازار داخلی وجود ندارد.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

برچسب ها : ,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  سه شنبه 8 اسفند 1396ساعت 15:34  توسط آهن پرایس 

رشد قیمت مسکن کمتر از رشد تورم

 

به گزارش اهن پرایس در تحلیل بازار مسکن، در شرایطی که آمار منتشر شده از سوی دولت حاکی از نرخ تورم 18 درصد می باشد، قیمت مسکن به عنوان مهم ترین موضوع در سبد هزینه اکثر خانوار ها با 22 درصد افزایش مواجه شد.
امار ها حاکی از افزایش قیمت مسکن در یازدهمین ماه از سال جاری می باشد. روندی که بر خلاف پیش بینی های صورت گرفته در ابتدای سال، در حال طی شدن است. در ابتدای سال جاری کمتر کارشناس و فعالی در بازار مسکن وجود داشت که خبر از افزایش قیمت ها در این بازار را طی سال جاری بدهد. 
اینطور که معلوم است، بازار مسکن هم به جمع بازار های غیر قابل پیش بینی اقتصاد اضافه شده و در کنار دو بازار ارز و طلا قرار گرفته است.
مسعود نیلی، دستیار ویژه اقتصادی رئیس‌جمهور در این باره گفت: رکودی طولانی که در این مدت بر بازار مسکن حاکم شده ، در چند دهه گذشته بی سابقه بوده است. این امر موجب شده تا قیمت مسکن برای یک مدت تقریبا طولانی ثابت بماند. در صورتی که قرار باشد شرایط مطلوبی در بازار مسکن بوجود آید، به این صورت است که ابتدا میزان معاملات افزایش می یابد، سپس قیمت ها بالا می روند و پس از این دو سرمایه گذاری ها شروع می شوند. از لحاظ تعداد معاملات، ما شاهد افزایش خرید و فروش از مرداد ماه سال جاری بوده ایم. به عبارتی دیگر هم تعداد معاملات افزایش یافته و هم انعکاس آن در افزایش قیمت مسکن دیده می شود. با مقایسه افزایش قیمت مسکن در شهر تهران با رشد نقطه به نقطه تورم طی چند ماه اخیر متوجه  می‌شویم که رشد شاخص قیمت مسکن در تهران بیش از نرخ تورم می باشد. باید به این موضوع توجه داشت مادامی که رشد قیمت مسکن کمتر از رشد نرخ تورم است، سرمایه گذاری در بخش مسکن هیچ توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید

 

برچسب ها : ,
موضوع : | بازدید : 5
+ نوشته شده در  سه شنبه 8 اسفند 1396ساعت 15:31  توسط آهن پرایس 

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد